петък, 14 Декември 2018 14:41 ч.

Битката за Пловдив роди световен рекорд през 1970-а: Убинов вкара 3 гола с глава за 11 минути

27.09.2014   |   11:02
Прочетена: 517   |
Коментари: 0

Пловдивското дерби Ботев - Локо роди неофициален световен рекорд на 1 ноември 1970 г. Става въпрос за знаменития хеттрик на нападателя на Ботев Георги Убинов, който само в рамките на 11 минути - между 52-рата и 63-тата, наниза три гола с глава на градския съперник Локомотив за победата на жълто-черните с 3:2 на стадион Пловдив. И трите попадения стават по идентичен начин - след центрирания на Георги Попов отдясно - три плонжа и три точни удара с глава на Убинов. Историята на висшите футболни лиги не познава подобно постижение за 11 минути. Всъщност головете с плонж с глава са патент на Убинов - той е отбелязал 9 попадения по този начин в официални мачове. Едно от тях е срещу национална формация на Алжир. Тогава нападателят на Ботев играе за сборен отбор на Пловдив, а головия пас дава легендата на Локо Христо Бонев.

Точно Убинов може да оспори и известните в историята "бронзови" голове на Зума, с които Локомотив печели първите си медали през 70-те години на миналия век.